INFORMACIJA APIE DISKUS

 


Abrazyvinės medžiagos

Aliuminio oksidas (sintetinis korundas) - Al2O3

Aliuminio oksidas yra dažniausiai naudojama abrazyvinė medžiaga.
Jis gaunamas elektrinėse krosnyse lydant boksitą arba aliuminio oksidą, aukštesnėje nei  2000ºC.

Normalus aliuminio oksidas (rudas)
Gaminamas iš boksito. Sudėtyje yra 96% Al2O3 ~ 3% titano dioksido (TiO2) ir 1-2% kitų priedų.
Tai atspariausias sintetinis korundas pasižymintis itin dideliu elastingumu (tamprumu).  Naudojamas mažai legiruotų plienų pjovimui ir grubiam šlifavimui, nerūdijančiam plienui, ketui, ypač reikalinga pašalinti didelius medžiagos kiekius. Rekomenduojamas mažai legiruoto plieno šlifavimui didelės galios mašinose

Aliuminio oksidas (baltas)
Gaminamas iš gryno aliuminio oksido min. 99% Al2O3. Tai švariausias sintetinis korundas, kuriame yra daugiau kaip 99% Al2O3. Šį savybė užtikrina geras savaiminio užsigalandimo sąlygas ir aukštą šlifujamo paviršaisu apsaugą. Rekomenduojamas minkšto plieno, grūdinto plieno, nerūdijančio plieno, ketaus tiksliam šlifavimui ir galandimui

Chromo aliuminio oksidas (rožinis)
Didesnio kietumo ir tvirtumo aliuminio oksido lydinys, palyginti su baltu aliuminio oksidu. Sudėtyje yra 99% Al2O3 ir Cr203. Rekomenduojamas labai legiruoto plieno, nerūdijančio plieno, ketaus šlifavimui.

ZrA - cirkonio aliuminio oksidas
Gaminamas iš aliuminio oksido arba boksito, pridedant cirkonio dioksido. Jis pasižymi didžiausiu mikrokietumu ir mechaniniu stiprumu tarp kitų aloksitų. Naudojamas labai efektyviam ketaus šlifavimui, plieninių pusgaminių šlifavimui dideliu spaudimu.


Silicio karbidas (karborundas) - SiC.

gaminamas iš ypač gryno ir švaraus kvarcinio smėlio su naftos koksu varžinėse krosnyse sintezės būdu. Antra pagal kietumą medžiaga po deimanto.

Žalias silicio karbidas
deisenio kietumo ir purumo šlifavimo medžiaga lyginant su juodo silicio karbidu, sudėtyje 99% SiC. Rekomenduojamas kietiems ir labai kietiems metalams, įrankių su kietmetalio polokštelėmis galandimui, ketaus, keramikos, stiklo, akmens ir betono šlifavimui.

Juodas silicio karbidas
Kieta abrazyvinė medžiaga, kurioje yra 97% SiC. Rekomenduojama šlifuoti ketaus, žalvario, bronzos, aliuminio detales. Taip pat naudojamas kietmetalių, keramikos dirbinių, betono, akmens, šlifuotų karbidų, keraminių medžiagų, betono, akmens, grubiam liejinių šlifavimui pagamintų iš kieto ir trapaus baltojo ketaus taip pat ir betono, akmens bei balto ketaus pjaustymui.


Savybės

Grūdėtumas yra apibrėžiamas kaip vidutinis abrazyvinių grūdų dydis, pažymėtas skaičiais pagal FEPA F serijos standartą. Kuo didesnis skaičius, tuo smulkesnis grūdas. Norint pasirinkti tinkamo rūpumo šlifavimo diskus, reikia atsižvelgti į šias taisykles:

 stambus grūdas - rekomenduojamas tiems procesams, kai reikalingas didelis našumas, pageidaujama nušlifuoti didelį medžiagos kiekį:

- didelės detalės;

- minkštos medžiagos;

- dideli kontaktiniai (darbiniai) plotai;

smulkus grūdas - rekomenduojamas užbaigiamiesiems procesams:

- kietos ir trapios medžiagos,

- mažas sąlyčio (darbinis) plotas

atsižvelgiant į detalių formas, mes rekomenduojame:

- stambus grūdas -  plokštuminiams paviršiams

- smulkus grūdas -  profiliuotiems paviršiams

Kietumas yra apibrėžiamas kaip rišančiosios medžiagos pasipriešinimo lygis atiduoti šlifavimo grūdą iš galandimo disko, veikiamą išorinių jėgų šlifavimo proceso metu. Dažniausiai šlifavimo diskų kietumas yra žymimas raidėmis.

Remdamiesi kietumu, šlifavimo diskus padalijame į šias kategorijas:

- labai minkštas :D, E, F, G

- minkštas: H, I, J

- vidutinis: K, L, M, N, O

- kietas: P, Q, R, T, S

- ypač kietas: Z

Pasirinkite šlifavimo disko kietumą remdamiesi šiomis taisyklėmis:

didelis kietumas rekomenduojamas

- minkštoms medžiagoms

- mažam darbiniam plotui

- grubiam apdirbimui, pjovimui ar užvartų nuėmimui

mažo kietumo diskai rekomenduojami:

- kietoms medžiagoms

- dideliam darbiniam plotui